Шановні друзі! Офіс ЦСО ТОВ "Свобода" працює з 9:00 до 14:00, та проводить консультацію з 9:00 до 17:00 по телефону 380(50)693-63-22, 380(67)622-10-78.

З задоволенням відповімо на всі Ваші запитання!

 З 19 квітня фіскальний чек РРО на продаж підакцизної продукції має містити код УКТ ЗЕД

Наразі Закон України «Про порядок застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг передбачає зазначення у фіскальному чеку, який видається покупцеві, кодів УКТ ЗЕД лише щодо пального.

Проте, починаючи з 19 квітня 2020 року Закон України від 20.09.2019 №128 Вимагає зазначення для всіх підакцизних товарів у фіскальних чеках коду товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД.

За нормами Податкового Кодексу до підакцизних товарів належать:

-      Спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу «живого» бродіння);

-      Тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;

-      Пальне

-      Автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначенні для перевезення 10 осіб і більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;

-      Електрична енергія.

У разі, якщо розрахунки за ці товари проводитимуться готівкою або за допомогою платіжних карток, що вимагає застосування РРО, то в такому РРО необхідно застосувати режим попереднього програмування найменування таких товарів та їх кодів згідно з УКТ ЗЕД.

На практиці це означає, що вже з 19 квітня всі підприємці, які торгують, зокрема, алкогольними напоями та тютюновими виробами, мають перепрограмувати свій РРО так, щоб у кожному чеку перед назвою товару був надрукований символ «решітка» і відповідний код товарної під категорії згідно з УКТ ЗЕД.